Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα Αγωγής Σταδιοδρομίας – The Tipping Point (2023-24)

Το Γυμνάσιο των Δολιανών σε συνεργασία με τον οργανισμό “The Tipping Point”, υλοποιεί πρόγραμμα Αγωγής Σταδιοδρομίας με τίτλο “Σύγχρονη παροχή φροντίδας υγείας” το οποίο απευθύνεται στους μαθητές και τις μαθήτριες που φοιτούν στην Τρίτη Τάξη του Γυμνασίου.

Στο πλαίσιο υλοποίησης του ανωτέρω προγράμματος, στις 8/11/2023 έλαβε χώρα ζωνταντή ομαδική συνεδρία των μαθητών/τριών της Τρίτης Τάξης με τον κ. Πέτσιο Κωνσταντίνο, Head Manager του Ωνάσειου Καρδιοχειρουργικού Κέντρου. Οι μαθητές/τριες σε ρόλο δημοσιογράφου, έκαναν ερωτήσεις στον κ. Πέτσιο σχετικά με την οργάνωση ενός νοσοκομείου και έλβαν χρήσιμες απαντήσεις. Η ομαδική συνεδρία ήταν ιδιαίτερα ωφέλιμη για τους συμμετέχοντες/ουσες μαθητές/τριες, καθώς γνώρισαν τον τρόπο οργάνωσης ενός νοσοκομείου και τους επαγγελματίες που εργάζονται σε αυτό.

Γυμνάσιο Δολιανών Logo The Tipping Point Logo

IMG 20231108 100252 3